Újévi fogadalom
2016. január 05. írta: Hónapkóstoló

Újévi fogadalom

Legyünk a 29%-ban!

A leggyakoribb újévi fogadalmak közt szerepel a fogyás, az egészségesebb életmód, több sport, mások segítése, a dohányzásról való leszokás, jobb időbeosztás, spórolás, több idő a családdal, boldog párkapcsolat elérése és az élet kiélvezése is. Átlagosan az emberek 47 százaléka fogad meg valamit, ami a saját fejlődését szolgálja, 34 százalék fogad meg valamit a pénzügyeit illetően és 31 százalék helyezi előtérbe a párkapcsolatot. Általában azonban az első két hétben az emberek 71 százaléka feladja a fogadalmát – írja a wemagazin.com.

Én az első hármat nagyon fontosnak tartom és bevallom, szinte ugyanezeket fogadtam meg én is, bár ez nálam egy folyamat része volt, ami már elkezdődött a tavalyi évben és tartani fogom (szeretném) idén is.

Még időben vagyunk, hiszen az év 5. napján járunk. Ha Te eddig még nem kezdtél bele, akkor itt az ideje, ha nem tudod, hogyan, akkor adok néhány tippet, mit tehetsz az év elején az egészségedért. Talán ez ad egy kis löketet. :)

Az ünnepi időszak még a leginkább egészségtudatos embereket is megingatja, hiszen a családi összejövetelek alkalmával felhalmozott ínycsiklandó ételeknek nem igazán tudunk ellenállni. Mivel a "mindenből csak egy kicsit" szisztéma is sokkal több tápanyagbevitelt jelent, mint egyébként, szinte biztos, hogy túlterheljük gyomrunkat. Ráadásul, amikor ez a Karácsony végére érezhetővé is válik, akkor jön a Szilveszter és a többség alkohollal terheli tovább szervezetét.

Ha az alábbi felsorolásból legalább 1 jellemezte az ünnepnapjaidat, akkor a Te gyomrodnak is szüksége lehet egy kis segítségre a regenerálódáshoz:

  • túl bőséges és nem megfelelő étkezés ( túl sok, túl gyorsan, túl későn)
  • magas zsírtartalmú ételek
  • cukros ételek, édességek
  • csípős, erős ételek
  • szénsavas italok
  • túl sok alkohol, kávé és/vagy nikotin

Ilyenkor a gyomor savtúltengéssel küzd, hogy fel tudja dolgozni a sok ételt és italt, ami súlyosabb esetben refluxhoz (savas felböfögés) vezethet és ez kikezdi a gyomor nyálkahártyáját. A savlekötők nem jelentenek tartós megoldást, így forduljunk inkább a természet patikájához.

A savasodás tüneti kezelésére az alábbiakat ajánlom:

  • nyersen préselt burgonyalé: 1-2 szem krumpliból gyümölcscentrifugában kipréseljük a levét, amit 1:2 arányban langyos vízzel keverünk. Egy kis pohárnyit (kb. 1 dl) apránként kortyolgatva igyunk meg!
  • zellerlé vagy frissen facsart sárgarépalé, amiket szintén hígítva fogyasszunk, különben a szervezetünk inkább ételnek, semmint italnak hiszi a zöldségeket és nehezebben dolgozza fel, amivel tovább terhelhetjük gyomrunkat
  • igyunk szénsavmentes ásványvizet vagy tejet
  • rágjunk mandulát: 1 teáskanálnyi reszelt mandulát rágjunk péppé és csak ezt követően nyeljük le

Az újévben úgy gondoljuk, hogy túl vagyunk az ünnepeken, el is felejtettük az ételek és italok okozta gyomorégést, a refluxot, de szervezetünk nem. Neki még nem sikerült regenerálódnia, így az egészségtudatosság jegyében tegyük meg az első lépéseket! Remek alkalom, hogy elkezdjük az újévi fogadalmunk betartását, az új életvitel kialakítását és teszünk valamint gyomrunk egyensúlyának helyreállításáért. Készítsük el az alábbi italokat és kúraszerűen több napon/héten keresztül fogyasszuk őket! Minden nagy dolog egy kis lépéssel kezdődik, hajrá!

Gyomor regenerálás kamillás forgókúrával

Gyömbér tea a fájó gyomorra

Citrusos limonádé

A bejegyzés trackback címe:

https://honapkostolo.blog.hu/api/trackback/id/tr108238412

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása